Iskolánk, a Don Bosco Iskola Kazincbarcikán működik a Magyar Katolikus Egyház egyik szerzetesrendje, a Szalézi Intézmény Fenntartónak köszönhetően.
A felvételnél fontos szempont, hogy a jelentkező fiatal és szülei fogadják el az iskolában folyó katolikus keresztény hitéleti nevelést.
Intézményünk országos beiskolázású.

Távolról érkező, vagy rászoruló fiataloknak felújított fiúkollégiumunkban biztosítunk elhelyezést.
Felvételi eljárás: A felvételi eredmény megállapítása az általános iskolai tanulmányi eredmény alapján történik. Írásbeli felvételi vizsga valamint szóbeli meghallgatás nincs.

A szakképző iskolába (3 év) azoknak a fiataloknak jelentkezését várjuk, akik a lehető legrövidebb időn belül szeretnének szakmát szerezni és utána munkába állni.
Ebben a képzési formában a tanulók elsősorban a választott szakmát tanulják, és képzési idő 33 %-ában közismereti tantárgyakat is. A képzés szakmai vizsgával zárul, mellyel a tanuló teljesíti tankötelezettségét.

Fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és az alulteljesítőkkel, lemaradókkal, a problémás, hátrányos helyzetű, a nehezen kezelhető, veszélyeztetett tanulókkal való felzárkóztató foglalkozást. Változatos módszerbeli megoldások segítségével a tanulók közt meglévő műveltségbeli, képességbeli különbségeket kezelni tudjuk, igyekszünk megteremteni az esélyegyenlőséget, hogy a választott iskolát eredményesen elvégezzék.

Szakképző iskolai szakmák

·         Szociális gondozó és ápoló

7.     Kereskedelm ágazat:

·         Kereskedelmi értékesítő

Műhelyiskola: (6-24 hónap) Kizárólag részszakma megszerzésére irányuló felkészítés folyik, azon fiatalok számára, akik alapfokú végzettséggel nem rendelkezik és a szakképző iskola dobbantó programját elvégezte vagy alapfokú végzettséggel rendelkezik és a 16. életévét betöltötte.

Dobbantó program: (1 év) Szakmai oktatást előkészítő évfolyam, azon fiatalok számára, akik az általános iskolát nem tudták befejezni, alapfokú végzettséggel nem rendelkeznek és elmúltak 16 évesek.