Iskolánk, a Don Bosco Iskola Kazincbarcikán működik a Magyar Katolikus Egyház egyik szerzetesrendje, a Szalézi Intézmény Fenntartónak köszönhetően.
A felvételnél fontos szempont, hogy a jelentkező fiatal és szülei fogadják el az iskolában folyó katolikus keresztény hitéleti nevelést.
Intézményünk országos beiskolázású.

Távolról érkező, vagy rászoruló fiataloknak felújított fiúkollégiumunkban biztosítunk elhelyezést.
Felvételi eljárás: A felvételi eredmény megállapítása az általános iskolai tanulmányi eredmény alapján történik. Írásbeli felvételi vizsga valamint szóbeli meghallgatás nincs.

A szakközépiskolába (3 év) azoknak a fiataloknak jelentkezését várjuk, akik a lehető legrövidebb időn belül szeretnének szakmát szerezni és utána munkába állni.
Ebben a képzési formában a tanulók elsősorban a választott szakmát tanulják, és képzési idő 33 %-ában közismereti tantárgyakat is. A képzés szakmai vizsgával zárul, mellyel a tanuló teljesíti tankötelezettségét. A szakmai képzést követően a tanulók a nappali munkarend szerinti szakközépiskolában folytathatják tanulmányaikat, és 2 év alatt érettségit szerezhetnek.

Fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és az alulteljesítőkkel, lemaradókkal, a problémás, hátrányos helyzetű, a nehezen kezelhető, veszélyeztetett tanulókkal való felzárkóztató foglalkozást. Változatos módszerbeli megoldások segítségével a tanulók közt meglévő műveltségbeli, képességbeli különbségeket kezelni tudjuk, igyekszünk megteremteni az esélyegyenlőséget, hogy a választott iskolát eredményesen elvégezzék.

Szakközépiskolai szakmák

3 éves képzések
(8. osztály elvégzése után)

• hegesztő