Múzeumpedagógia TÁMOP 3.3.8.

2014.május 8. csütörtök, Miskolc

A 3.3.8-as pályázat két alkalommal is biztosította, hogy meglátogassuk a diákokkal (elsőként a szakiskolásokkal valamint a szakmásokkal, másodjára a szakközépiskolásokkal) a Pannon-tenger Múzeum kiállítást, a miskolci Herman Ottó Múzeum földtörténeti és természetrajzi kiállítóhelyét.

A bükkábrányi mocsári ciprusokon kívül más őskori leletek, köztük arudabányai előembercsontjai, valamintmiocénkori ásványok is megtekinthetők voltak a kiállításon.

A kedvezőtlen időjárás ellenére a tanulók nagyon jól érezték magukat, rendkívül tetszett nekik a tárlatvezetés, s a különféle interaktív programok (rajzolás, kirakó, különféle kvízek, stb.) tovább segítették az ismeretanyag bővítését, elmélyítését. Kiváltképp pozitívum volt számukra, hogy rendhagyó módon meg is tapinthattak, fel is emelhettek, el is mozdíthattak némely kiállítási tárgyat.