A Noé című mozifilm megtekintése TÁMOP 3.3.10.

2014.április 29. kedd, Miskolc

A 3.3.10-es pályázatnak köszönhetően 47 diák és 4 kísérőtanár tekintette meg a Miskolc Plázában a Noé című nagysikerű 3D-s mozifilmet. A szinte mindenki által ismert történet új színben jelent meg a filmvásznon, olyan elemekkel bővelkedve, melyek eddig ismeretlenek voltak az egyszerű néző számára. A bibliai témát feldolgozó film olyan örök témákat boncolgatott, mint a jó és rossz küzdelme, a pusztítás és kegyelem ellentéte, a remény, a család és az új esélyek lehetősége.

Az iskolánkban elsajátított ismeretek most vizuális módon is feldolgozásra kerültek, ahol Noé és családja valamint ellensége hús-vér emberekként jelentek meg a tanulók előtt, az örökérvényű igazságok és tanítások pedig a szereplők által közvetítve jutottak el a gyerekekhez.