KI MIT TUD

2014.április 3. csütörtök, Kazincbarcika

2014. 04. 03-án rendeztük meg Boldog Sándor István szalézi vértanú tiszteletére Ki mit tud elnevezésű vetélkedőnket, melynek fővédnöke Ábrahám Béla tartományfőnök atya volt.

A nyergesújfalui Szalézi- Irinyi Középiskola színjátszói nyitották meg az ünnepséget egy Sándor Istvánról szóló színdarabbal.

A kazincbarcikai középiskolák diákjai mutatkozhattak be, különböző kategóriákban bizonyíthatták tehetségüket. Bár a könnyedebb műfajok képviselői is felléptek, de a versválasztások révén komoly irodalmi színpaddá alakult a Herbolyai Közösségi Ház.

A zsűri elnöke Andrásfalvy János atya, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium nevelési igazgatóhelyettese volt., tagjai Molekné Kőrösi Beatrix  a Városi Könyvtár igazgatónője, Dr.Spillmanné Ablonczi Piroska  a Pollack Mihály Általános Iskola igazgatóhelyettese és Nagy Elemér a Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke .Nehéz dolguk volt, hiszen kimagasló színvonalú produkciók közül kellett kiválasztaniuk a legjobbakat.

Kulturális rendezvényünk zárásaként a prenovíciusok megelevenítették Sándor István életének néhány mozzanatát.

Végül Domonkos atya vezetésével közösen énekelhettük el a Don Bosco himnuszt.

Szeretnénk, ha a Ki mit tud iskolai hagyományaink részévé válna.