Március 15-ei performansz

2014.március 14. péntek, Kazincbarcika

Iskolánkban egy rendhagyó műsorral emlékeztek meg a 2/10/b osztály tanulói az 1848-as forradalomról. A bejárati aulában az iskolába érkező diákoknak a szervező „huszárok” segítségével el kellett szavalniuk Petőfi Sándor 166 éve íródott költeményét, a Nemzeti dalt. Aki bátor volt és teljesítette eme feladványt, jutalomban részesült: kokárdát vagy nemzeti színű cukorkát kapott. A háttérben a Red Bull Pilvaker Allstars Petőfi-feldolgozásai csendültek fel a szervező, Papp Ágnes tanárnő magnójából. Köszönet a dekoratív huszár kalapokért Tompáné Varga Margónak.

A hősökre való emlékezés aztán az Egressy Béni Művelődési Házban folytatódott, ahol a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium meghívásának eleget téve egy igen színvonalas műsor segítségével felidézhettük az 1848. március 15-ei eseményeket. Ezúton is köszönjük a Gimnázium meghívását és az igényes előadását!