A magyar kultúra napja, „Együtt szaval a nemzet” és Szabó Magda Az ajtó című film megtekintése

2014.január 22. szerda, Kazincbarcika

Egyszerre akár 100 ezer külhoni és hazai diák szavalhatta együtt a Himnuszt a magyar kultúra napján. Szerdán reggel 10 órától az internet segítségével kapcsolódtak össze a versmondók. Az eseményt a közmédia több hazai és külföldi helyszínről is élőben közvetítette.

Iskolánk könyvtárában Papp Ágnes magyar-angol szakos tanárnő vezetésével és természetesen digitális tábla segítségével vett részt diákjaink egy része az interaktív, közös versmondásban. Intézményünk többi osztályában a magyarórák keretén belül emlékeztek a magyar kultúra napjára.

Délelőtt a szakközépiskolai osztályok osztályfőnökeik vezetésével az Egressy Béni Művelődési Központba vonultak, ahol Szabó Magda egyik híres klasszikusát, Az ajtó című regény filmadaptációját tekinthették meg a város többi középiskolai diákjával együtt.