Online oktatás

2020.május 14. csütörtök, Kazincbarcika

A digitális oktatás bevezetése gördülékenyen indult, nagy lendülettel és kreativitással látott hozzá a megvalósításhoz tantestületünk. Diákokra, csoportokra szabottan alakítottuk ki, hogy milyen felületeken tudunk a leghatékonyabban kommunikálni. Alapvetően meghatározta ezt, hogy diákjaink többsége csak telefonnal rendelkezik, valamint csak a jól ismert közösségi oldal kommunikációs csatornáit ismerték. Jó néhány tanuló esetében meglepetésként ért minket az aktivitás, hiszen eddig hiányzás és passzivitás volt rájuk jellemző. A pedagógusok rugalmassága jól mérhetően befolyásolja az oktatás sikerességét. A kreativitásra, a kritikus gondolkodásra, a problémamegoldásra és az együttműködésre helyeződik a hangsúly. Ma már elmondhatjuk, hogy rendkívül változatos formáit alkalmazzuk a tananyagok átadásának és ellenőrzésnek, de nagyon fontos az állandó „online-litás” a biztatás, a visszajelzés és a kontroll. Az idő múlásával érezzük már diákjaink „fáradtságát”, hiszen a személyesség, a valódi jelenlét, a közös élmények nem pótolhatók. Iskolánk erősségei, a mindennapi életünket meghatározó családias légkör, személyes törődés, a nevelési kérdésekre fordított figyelem, a szalézi lelkiség, Don Bosco megelőző pedagógiája most háttérbe került. Jó érzéssel tölt el minket, hogy egyre több diákunktól érkezik jelzés, hogy szeretnének már iskolába jönni.