NYELVKALAND ME, hogy élmény legyen a tanulás

2019.szeptember 2. hétfő, Kazincbarcika

Iskolánk tanulói 2018. januárjától vesznek részt a Miskolci Egyetem által koordinált Nyelvkaland ME című projektben. Félévenkénti váltásban egy angol és egy német csoport, számára tartanak élményfoglalkozásokat az egyetem nyelvszakos hallgatói.

A projekt célja: Élménnyé tenni a nyelvtanulást a középiskolás diákok számára, az idegen nyelvtudásuk fejlesztése, hogy egyaránt sikereket érjenek el a munka világában és magánélet területein is.

Mit nyújt diákjainknak a Nyelvkaland? Kreatív, vidám, életszerű feladatokkal élményalapú, iskolán kívüli foglalkozásokon vehetnek részt. A jó hangulatú „nyelvórákon” a hallgatók újszerű, a diákok érdeklődési körének megfelelő feladatokkal, változatos módszertani kultúrával teszik színessé a nyelvtanulást.

A projekt kiemelkedő eseménye tanévente egy alkalommal a Miskolci Egyetemen a rendezett Élménynap, amelyen a megyéből több mint félezer középiskolás vesz részt.