Jutalomkirándulás Budapesten a Szikla kórháztól a Sziklatemplomig

2019.június 4. kedd, Budapest

2019. 06. 04-én a kazincbarcikai Don Boscós diákjainkkal eseménydús, élménygazdag napot tölthettünk el Budapesten Andrásfalvy János atya, iskolánk lelki vezetőjének szervezésében. Nagy hálával tartozunk neki, hogy eljuthattunk sok kirándulásra. Reggel 7.00-kor indultunk a Don Bosco Iskola elől Budapestre. A kirándulás célja az volt, hogy megjutalmazzák azokat a diákokat, akik vagy rendszeresen jártak a HIFI csoportba, vagy valamiben jó eredményt értek el. A buszon nem unatkoztunk a vetélkedők és a jó zene hangulata miatt. Először a Budapesti Történeti Múzeumban voltunk, ahol sok érdekes dolgot láttunk, pl. a Budavári Palota történetét ismerhettük meg. Fiú tanulóink körében viszont a legnagyobb tetszést a Budai Vár alatt található barlangrendszerben kiépített Sziklakórház-Atombunker Múzeum aratta. Magyarország legnagyobb viaszfigura-kiállításából betekintést nyerhettünk a kórház történetébe, a hadiorvoslás fejlődésébe, emellett megtekinthettük a polgári légoltalom eszközeit, felszereléseit is. Először egy kis filmet néztünk meg róla, aztán egy idegenvezető segítségével körbe néztük a helyet, ahol sok érdekes látnivaló volt. Ebédünk után felfrissülve a Gellért-hegy oldalában sétáltunk, egészen a Szent Gellért szoborig, és gyönyörködtünk a pesti panoráma páratlan látványában. Menet közben megálltunk egy játszótéren, és ott pihentünk, csúszdáztunk egy kicsit. Programunk az egyedi, különleges hangulatú Magyarok Nagyasszonya-Sziklatemplomban zárult, ahol egy lengyel pálos szerzetes, Roman atya és János atya celebrálta misén lelkileg is felfrissülhettünk. A szertartáshoz Fülöp Tibor testvér vezetésével fiataljaink szolgáltatták a zenét és éneket, és a jelen lévő helyi hívek közül sokan meghatódtak a lelkes részvétel és énekek hallatán. Mise után villamossal indultunk hazafelé, amíg vártuk a buszt addig Tibor testvér vezetésével cigány nótákat énekeltünk a buszmegállóban, amit a külföldi turisták nagy érdeklődéssel rögzítettek. Hála Istennek, szép napunk volt, köszönjük a szalézi szerzeteseknek és kísérő tanárainknak, Zsóka néninek, Éva néninek, Anita néninek.

Tóth Zsóka, tanárnő és Bada Ferenc, 10-es hegesztő tanuló

Képek: https://photos.app.goo.gl/MnkqKVSmDGMTB6vK9