Néhány gondolat a Don Bosco Kollégium Nagy Kvíz játékéról

2019.március 25. hétfő, Kazincbarcika

János atya ötlete volt, hogy a szilenciumokon rendszeresen játszott, általános műveltségi kvízt egy nagyobb formában valósítsuk meg. Az atyák több órás munkával, komoly prezentációt készítettek el, amelyet a technika segítségével látványosan mutattak be. Hugyecz János kollégám földrajz, csillagászat, irodalom, történelem, és hittan kérdéseket tett föl. János és Robi atya kvízei főleg egyházi, bibliai és illemtani kérdésekből álltak, a humort sem nélkülözve. Jómagam környezetvédelem, állatvilág, irodalom és „lengyel-magyar kapcsolatok a történelemben” témakörökkel készültem, a tréfát is belecsempészve a válaszlehetőségekbe. A közel két órás vetélkedő alatt, ami szünet nélkül zajlott, a diákok magaviselete, példás volt. A játék folyamán pedig többször alakult ki holtverseny, és a végén is "szétlövéssel" kellet az első helyet eldönteni. Végezetül álljon itt néhány tanuló gondolata: " Érdekes volt; tetszett a humor; Izgalmas volt; vicces volt; pacek volt."

Én pedig örülök hogy részt vehettem benne.

Tóth Tamás nevelő tanár