Szalagavató ünnepség

2018.december 14. péntek, Kazincbarcika

">Az idei szalagavató ünnepségünket Wass Albert gondolatain keresztül Bitó Viktória nyitotta meg. A vers Isten és az ember kapcsolatának filozófiai mélységein keresztül alapozta meg ünnepségünk lelkületét.  A végzős diákok idén is tanúbizonyságot tettek kreativitásukról, humorérzékükről, de arról is, hogy a kellő pillanatban megfelelő komolysággal tudnak a színpadra lépni.  Budai Barbara és Trencsényi Sándor konferálásában a nyitótáncot idén ismételten a szakgimnázium végzős diákjai adták elő.  A zene és a tánc a fiatalabbakat és az idősebbeket is egyaránt magával ragadta. A végzős osztályok jelenetei a valóság, az irónia, az álmok és az emlékek keverékével megfűszerezve vitték a színpadra az iskolai élet mindennapjait.  Molnár-Gál Béla igazgató úr beszédében hangsúlyozta a szülők munkájának fontosságát. Felhívta tanulóink figyelmét arra, hogy sose felejtsék el értékelni amijük van, a családot, a hitet, az erejüket és a leendő szakmájukat. Szalagavató ünnepségünk keresztény szellemi oldalát Andrásfalvy János atya szavai adták meg. A közös ima és a szalagok, valamint a gyűrűk megáldása készítette elő az osztályfőnökök búcsúját tanulóiktól.

BSZSZ

Képek: https://photos.app.goo.gl/djB2wifcPaqKzog87