Kirándulás Debrecen

2018.június 12. kedd, Debrecen

Az EFOP-3.1.9-17-2017-00011 „MEGtanulva” elnevezésű pályázat keretében 2018.06.12.-én 33 tanulóval és három mentor pedagógussal kirándultunk Debrecenben.

Az első utunk a Debreceni Egyetem Botanikus kertjébe vezetett, ahol Maros Ágnes tárlatvezető segítségével csodálhattuk meg a hazánkban nem honos növényvilágot. Láttunk igazi vanília virágot, három méter magas kaktuszokat, hatalmas pálmákat, banánfát, kávéfát, stb. Ezután meglátogattuk a kert területén található halastavat, ahol az éppen most nyíló tavirózsában gyönyörködtünk. A hosszú séta után megérdemeltük a finom ebédet, melyet a Hajdúsági Étteremben fogyasztottunk el. Finom ízek, bőséges adagok, tökéletes kiszolgálás várt bennünket. Programunk zárásaként a Debreceni Nagytemplomba vezetett utunk, amely Európa legnagyobb református temploma. A belső tér megcsodálása után lifttel, majd a szűk kis lépcsőkön kapaszkodtunk fel a hatodik emeletre, ahol szemügyre vehettük a harangot, ezt követően a bátrabbak még magasabbra mehettek, ahonnan Debrecen panorámája tárult elénk.  Visszatérve az alsó szintre közösen mondtuk el az Úr imáját. A tartalmas program után, azért jólesett fölszállni az autóbuszra, és csak ülni két órán át, átbeszélve a nap eseményeit.

A gyerekek pozitív visszajelzései alapján nem volt hiába való a kirándulás megszervezése, alig várják a következőt.

Sólyomváriné Kovács Katalin

Suszter Emese