Sándor István boldoggá avatása

2013.október 19. szombat, Budapest

Az iskola diákjai, tanárai és dolgozói külön vonattal indultak Budapestre, hogy ott, a Szent István-bazilika előtti téren csatlakozzanak a többi, az ország különféle pontjáról érkező szalézi lelkületű iskolához, hogy közösen vegyenek részt Sándor István boldoggá avatásának ünnepségén. Sándor István életének ismertetésével és bevezető közös imádsággal vette kezdetét az ünneplés a bazilika előtti téren, majd a szentmise főcelebránsa, Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek volt. Az ünnepélyes szentmise keretében a Szentatya megbízásából Angelo Amato bíboros, a Szenttéavatási Kongregáció prefektusa tette közzé a boldoggá avatásra vonatkozó határozatot. A szertartást követően, délután, a budapesti Körcsarnokban várták a fiatalokat közös ünneplésre Don Bosco 9. utódával, Pascual Chávez rendfőnök atyával, Sándor István kortársaival és a szalézi animátorokkal.