Don Bosco rózsája project

2017.május 26. péntek, Kazincbarcika

A Szalézi Szent Ferenc Év alkalmából megrendezett Don Bosco rózsája játékos vetélkedőre hívta meg iskolánk a környékbeli általános iskolák hetedikes,nyolcadikos diákjait 2017. május 26-án.  A vetélkedő fő célja iskolánk megismertetése a környékbeli diákokkal játékos formában. A tanulók és osztályfőnökeik a BOKIK által támogatott külön buszokon érkeztek a Don Bosco Iskolába. A vetélkedősorozat állomásain többek között ügyességi,érzékszervi,egészségügyi,kreativitást igénylő próbákat kellett kiállni. A próbák teljesítésének jutalma egy "aranytallér" volt. Az állomásokon összegyűjtött tallérokért kaphatták meg a versenyző csapatok vezetői Don Bosco rózsáját,amely egy kovácsoltvas rózsa volt. A diákokat a programok végén fagyis kocsi várta az udvaron.

A szoros verseny első helyezettje az ormosbányai általános iskola lett akik 3D- s mozizást nyertek utazással Miskolcra. A második helyezett a Szathmáry Király Ádám Körzeti Általános iskola csapata lett Boldváról akik koncertjegyeket nyertek az Animal Cannibal és Deniz koncertekre. A harmadik díjat az edelényi Borsodi Általános Iskola nyerte, ami Bowlingpálya használat volt az egész osztály részére a Don Bosco Sportcsarnokban. A verseny különdíjasai a Szendrői és a Szendrőládi Általános Iskolák voltak.

Császár Judit

Képek: https://goo.gl/photos/uxy176T8HJoiPvuQ6