AIDS vetélkedő

2017.március 10. péntek, Miskolc

Az AIDS megelőzésének nemzetközi világnapja alkalmából a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya és a Magyar Rákellenes Liga Miskolci Alapszervezete által megrendezésre kerülő "HIV/AIDS és más nemi úton terjedő betegségek" elnevezésű internetes vetélkedőn vett részt iskolánk. A 9.A osztály négy tanulója képviselte iskolánkat, Hercegnők csapatnévvel, a két fordulós megmérettetésen. Első alkalommal egy feladatsort kellett kitölteniük a csapattagoknak a HIV és AIDS közti különbségről, terjedésről, tünetekről, diagnosztikáról, gyógyításról és megelőzésről. A második fordulóban egy 10-15 perces kortársaknak szóló PowerPointos előadást állítottak össze a versenyzők.

A díjátadó helyszíne a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya volt 2017. március 10-én. A megye számos középiskolája közötti versenyben iskolánk a középmezőnyben végezett. A csapattagok egy kis ajándékcsomaggal és sok tudással gazdagodtak.

Gratulálunk nekik!

V.V.