Szalézi konferencia

2016.november 16. szerda, Kazincbarcika

A novemberi szalézi konferencia egy kicsit más volt, mint a hagyományos. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium igazgatóját, Petróczi Gábort láttuk vendégül, aki egy nagyon érdekes előadást tartott iskolánk tantestületének.

Előadásának címe: Metakommunikáció az iskolában. Tanár úr olyan témákat hozott, amik a mindennapokban előfordulhatnak az iskolában és a pedagógusok életében. Hatékony és működő példákon át mutatta be azt, hogy hogyan kell kezelni az agresszív szülőket, a diákok vagy a kollégák között előforduló konfliktusokat, milyen egy hatékony szülőértekezlet, és hogyan használható a Gordon módszer a pedagógiában.

Nagyon érdekes és élvezetes volt az előadás, mert tanár úr a saját iskolájából hozott jó példákat. Közvetlen és laza előadásmódja sok vidám percet okozott mindenkinek.

A konferencia végén Molnár – Gál Béla igazgató egy Don Bosco jelvénnyel és egy egyedi hegesztett technikával készített rózsával ajándékozta meg Petróczi Gábort.

Balogh Katalin