A 2/10/a osztály látogatása a Fiatalkorúak Börtönében Miskolcon

2016.november 9. szerda, Miskolc

November 9-én osztályunk meglátogatta a fiatalkorúak miskolci börtönét. Szigorú bemeneti ellenőrzés után egy rendőrparancsnok és két fegyőr kíséretében járhattuk végig a börtön fontosabb helyiségeit. Megtekintettünk üres cellákat, foglalkoztató termeket, az udvart és megismerkedtük a rabok napirendjével, életvitelével. A rendőrparancsnok elmondta, hogy már egy kisebb lopásért is börtönbüntetés jár, és aki oda bekerül, az legalább 2-3 évig nem szabadul onnan.

A börtön alaphangulata nem minősíthető vidámnak, sőt, kifejezetten lehangoló és ijesztő volt. A rendőrparancsnok szomorú történetekről, élethelyzetekről számolt be, melyek a börtön falai között nap, mint nap történnek.

Börtönlátogatásunk elérte célját, mivel a 2/10/a-s diákok egyértelműen megfogalmazták, hogy ők soha nem szeretnének ilyen helyekre kerülni és társaikat is arra biztatják, hogy kerüljék el a bűncselekmények elkövetését.

Kovácsné Balla Katalin

osztályfőnök