Hadigondozottak Országos Napja

2016.november 9. szerda, Kazincbarcika

A HONSZ területi elnöksége a Don Bosco Iskolát kérte fel, hogy diákjai kulturális műsorral vegyenek részt a 2016. 11. 09-én megrendezendő Hadigondozottak Országos Napja alkalmából szervezett ünnepségen.

Iskolánk számára megtisztelő volt a felkérés, amelyet örömmel elfogadtunk. Az esemény a Mezey István Művészeti Központban került megrendezésre. A műsor rövid bevezető gondolatokkal kezdődött, amely a hadirokkantak, hadigondozottak és hadiárvák ellátását, a róluk való gondoskodás történelmi hátterét vázolta fel. A program irodalmi - verses és zenei mondanivalója a II. világháborús időszakra és az erre való megemlékezésre helyezte a hangsúlyt. A legszebb Radnóti versek kerültek felolvasásra, amelyek megelevenítették a háború borzalmait és elvitték a hallgatóságot egy megindítóan szomorú időutazásra. A csodálatos dalok, mint a „Honfoglalás” vagy az „Apám hitte” élőben szólaltak meg, a diákok és tanáraik közös előadásában. Az idős emberek akik maguk is átélték a háború szörnyűségeit és fájdalmait, elérzékenyülve hallgatták az ismert dallamokat. A színvonalas műsor nagy sikert és elismerést aratott a jelenlévők körében. A Hadigondozottak Országos Napját sikerült méltó módon közösen megünnepelni.

Balogh Katalin

Képek: https://goo.gl/photos/nu45WHbuV6issnJr5