A tolerancia napja a kazincbarcikai szalézi iskolákban

2016.november 14. hétfő, Kazincbarcika

A tolerancia napja a kazincbarcikai szalézi iskolákban

A két kazincbarcikai szalézi középiskola – Molnár-Gál Béla igazgató úr kezdeményezésére – megállapodott abban, hogy 2016. november 14-én közös szervezésű tolerancianapot szerveznek. A rendezvény célja az, hogy a szalézi paletta erőteljesen eltérő nevelési feladatokat felvállaló iskolái, a Don Bosco Iskola és a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, kölcsönös tapasztalatokat szerezhessenek a másik intézmény működéséről, az ott tanuló diákokról és a nevelő munkát végző pedagógusokról.

A tolerancianapon a két középiskola két-két osztálya helyet cserél egymással, és a másik iskolában tartja meg két-két tanítási óráját. Arról még folyik az egyeztetés, hogy az órákat a tanulók saját tanárai vagy éppen a másik intézmény tanárai tartsák-e meg: mindkettőnek meglehet a pozitív hozadéka.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumból a 10.D és a 11.D osztályok tölthetnek el két órát a Don Bosco Iskolában. A megtartott órák után pedig a diákcserében résztvevő négy csoportot kölcsönösen körbevezetik az „idegen” intézményben, megmutatva a másik iskola oktatási körülményeit, tantermeit és más oktatási helyiségeit.

Kíváncsiságtól fűtött érdeklődéssel, nyitottan várjuk a tolerancia napját! Biztosak vagyunk benne, hogy diákjaink kölcsönösen magas fokú toleranciáról tesznek majd tanúbizonyságot!

Kazincbarcika, 2016. október 4.

Petróczi Gábor

Forrás: sagim.hu