A 2/10/h osztály szakmai kirándulása Miskolcon a MÁV-Telepen

2016.október 12. szerda, Kazincbarcika

2016.10.12. A 2/10/h osztály szakmai kirándulása Miskolcon a MÁV-Telepen

Egy szerdai borongós októberi napon kis osztályunk útra kelt, hogy Miskolcon a MÁV-Telepen, szakmai kirándulást tegyen. Az osztály Osztályfőnökük Császár Judit és szakoktatójuk Tatárka József kíséretével érkezett meg a Telepre, ahol Zelenák Zoltán a Telephely Igazgatója és Burcsik Csaba Mozdonyvezető Urak vezetésével körbejárhatták a Telepet. Egy rövid munkavédelmi oktatás után meglátogattuk a járműjavító műhelyeket, tanúi lehettünk a hatalmas mozdonyok alatt végzett munkálatoknak. A diákok felmászhattak a mozdonyokra és kipróbálhatták milyen lehetne mozdonyt vezetni. Fényképezkedtünk egy régi gőzmozdony előtt és a mozdony átfordító szerkezet előtt is. A diákoknak nagyon tetszett a kirándulás, örültek, hogy ilyen rendkívüli élményben lehetett részük. Köszönetünket fejezzük ki Zelenák Zoltán Igazgató Úrnak és Burcsik Csaba Úrnak ezért e rendkívüli lehetőségért!

Császár Judit

Képek: https://goo.gl/photos/nMGGnqLyuuNdC3Ao6