Fehér Bot napja

2016.október 10. hétfő, Kazincbarcika

A fehér bot története

„Guilly d’ Herbemont francia grófnő a ’30-as években figyelt fel a vakokra leső veszélyekre a nagyvárosi utcák forgatagában. Rájött, hogy egy megkülönböztető, de ugyanakkor segítő tárgy támogatná a nem látókat. Ekkor ötlött fel benne a fehér bot gondolata.”

A Vakok és Gyengénlátók B-A-Z Megyei Egyesületének tagjai immár 2. alkalommal látogattak el a Don Bosco Iskolába, a Fehér Bot napja alkalmából, hogy érzékenyítő előadást és játékos bemutatót tartsanak. Az egyesület vezetője, Barnóczki Gábor bemutatta a fehér bot használatát, a beszélő színfelismerőt és különböző fejlesztő játékokat, amelyek a vakok és gyengénlátók életét segítik. Csengeri István bácsi Joey nevű vakvezető kutyájával érkezett a gyerekek legnagyobb örömére. Ki lehetett próbálni, hogy milyen érzés egy vak ember számára, ha a kutya vezeti és irányítja őt a mindennapokban. István bácsi elhozta a Braille írógépét és személyre szóló névjegykártyákat készített a diákok számára. Nagyon érdekes és kellemes napot töltöttünk együtt, sokat tanulva a vendégektől és remélhetően sokkal több figyelemmel és toleranciával viseltetünk majd ezek után a vakok iránt.

Balogh Katalin

Képek: https://goo.gl/photos/WCdA6wHrxxFQhjZ6A