Hallássérültek világnapja

2016.szeptember 15. csütörtök, Kazincbarcika

Iskolánk vendége volt a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége miskolci szervezetének két tagja: Béres Ágnes - megyei titkár, és Lőrinczné Gyöngyösi Ildikó - jelnyelvi oktató. Ildikó mesélt a gyerekeknek az életéről, gyermekkoráról, iskolás éveiről és jelenlegi munkájáról is. Elmesélte, hogy milyen siketként élni, milyen nehézségek okoznak gondot a mindennapi életben és milyen örömök érik.

Megnéztünk közösen egy filmet a siketek mindennapjairól, majd Ildikó különböző szavakat és kifejezéseket tanított a gyerekeknek jelnyelven. Mindenki megtanulta jelek segítségével elmutogatni a saját nevét, sportágak neveit, és az iskola nevét is. Sokat tanultunk, nevettünk és talán elfogadóbbakká váltunk a siketekkel kapcsolatban is.