Don Bosco nyári oratóriumi tábor

2016.július 11. hétfő, Kazincbarcika

A Don Bosco Iskolában Nyári Oratóriumi Tábor 2016.07.11-15. között zajlott a Don Bosco Iskolában a Nyári Oratóriumi Tábor. A mintegy 90 résztvevő nagy többsége halmozottan hátrányos helyzetű gyerek volt: Miskolcról a Szeretet Misszionáriusai hozták őket, a Kurityánból a nevelők, a környékről Zoltán atya segítette a bejutást, és voltak, akik saját lábukon jöttek. Fülöp Tibor, a főszervező szalézi testvér, az animátorok, az iskola alkalmazottai és a szalézi munkatársak egyaránt lelkesen szolgáltak. A "Járjatok a földön, de a szívetek lakjék az égben!" mottó égisze alatt sok értékes, jól előkészített programon vett részt a tábor gyerekserege. Hálásak lehetünk a Gondviselő Istennek, hogy csak egy napon volt borongós idő, de aznap délután is azért kisütött a nap, valamint a jótevőknek, pl. a Kazincbarcikai Sütőipari Kft-nek, akik adományokkal segítették a tábor sikerét. Köszönet illeti még minden munkatársunkat, akik szabad idejüket áldozták a gyermekek tartalmas nyaralása végett.

A. János atya