Pénz7 óra

2016.március 10. csütörtök, Kazincbarcika

2016.03.07-11 között zajló Pénz7 programba iskolánk is bekapcsolódott. A Pénz7-et az EU hívta életre 2 éve. Az idei hét témája a megtakarítás volt. Három tanóra keretén belül a tizedikes diákjaink bővíthették pénzügyi ismereteiket Császár Judit tanárnő segítségével. Az első két tanórán egy képzeletbeli 11B osztály szalagavatós pénzügyeit tervezték meg a meghívók árának és a terem bérlésének kikalkulálásától a táncórák kifizetésén át a bankszámlavezetési ajánlatok kiválasztásáig. A kalkulációk után pénzügyi tervezés, Casflow számítás következett. Az utolsó tanóra egy banki szakember segítségével és Igazgató helyettes asszonyunk Kavalyeczné Juhász Krisztina jelenlétében zajlott. Fórizs Péter József a kazincbarcikai MKB Bank Fiókvezetője a Pénz7 program Önkénteseként látogatott el hozzánk és szakmai segítséget adott a harmadik tanóra megtartásában. A diákok megismerték a bankrendszer működését, gyakorlatias pénzügyi kérdések megválaszolásához kaptak segítséget a pénzügyi szakembertől. Az óra kamatszámítással és az Igazgató Úr záró szavaival ért véget. Köszönjük a diákok lelkesedését és Igazgató Úr szakmai segítségét!