Lelkinap Ábrahám Béla tartományfőnök vezetésével

2015.december 12. szombat, Kazincbarcika

December 12-én közös lelki feltöltődésen vett részt az iskola tantestülete, amelyet Ábrahám Béla atya vezetett. Sok tartalmas gondolatot osztott meg velünk a nap folyamán.

Don Bosco és a Szaléziak vezérgondolatával kezdte, melynek a legfontosabb mondanivalója: a lelkek megmentése. Nagyon fontos, hogy a mindennapjainkban megéljük a krisztusi tanítást, próbáljuk a fiatalokban rejlő lehetőségeket megtalálni és kibontakoztatni.

Legyen gondunk a gyerekekre, vagyis váljunk mi magunk is jó pásztorokká. Nagyon fontos a megbocsátás, hogy senki iránt se őrizzünk haragot a szívünkben.

A szolgálatkészség a munkánk során azt jelenti, hogy mindannyian Isten meghívásából jöttünk ebbe az iskolába. Hivatásunk: a fiatalok megismerése, a tudás átadása, a vallásosság örömének megélése.

A lelki nap után a Szent Család templomban misén vettünk részt és közösen imádkoztunk, szívünkben és lelkünkben felkészülve a közelgő ünnepre: a Karácsonyra.