Egészséghét

2015.november 16. hétfő, Kazincbarcika

Ebben az évben is megtartottuk az Egészséghét nevet viselő rendezvényt. A hét minden napján számtalan hasznos és érdekes programon vehettek részt a diákok. Minden a testi és a lelki egészség jegyében zajlott. A fiatalokat érintő témák kerültek elő. Kiemelt figyelmet kapott a dohányzás elleni prevenció, a lelki egészség kérdése, az intim higiénia és a különböző sport programok.

Nagyon látványos volt a zöldségszobrászat foglalkozás, az elsősegélynyújtásról szóló előadás, valamint a Vakok és Gyengénlátók B-A-Z Megyei Egyesülete tagjainak érzékenyítő előadása.

A fiatalok különböző méréseken és felméréseken vehettek részt. Ilyen volt a vércukor és a vérnyomásmérés, az erőnlét és az állóképesség mérése.

Nagy népszerűségnek örvendett a tanár-diák pingpong és csocsóverseny, ami segített a fölösleges energiák levezetésében.

A hetet a véradás zárta, ami minden évben megrendezésre kerül az Egészséghét keretein belül.