Gyárlátogatás a BC-ben

2015.október 22. csütörtök, Kazincbarcika

2015.10.22-én a Szakközépiskola 12. a osztály tanulói üzemlátogatáson jártak Kazincbarcikán, a BC erőműt működtető Sinergy Kft.-nél. A tanulók a megkapott egyéni védőfelszerelésekkel Császár Judit tanárnővel és Császár Istvánnal a cég nyugdíjas dolgozójának vezetésével elindultak "felfedező útjukra."A cég segítőkész munkatársainak köszönhetően bepillantást kaphattak a tanulók a BC erőmű működésébe, feladataiba. Beléphettünk a műszerszobába, az erőmű irányító központjába, ahol az aktuális termelési folyamatokat nézhettük meg. Láthattunk turbinát, kazánt,gőz és gázvezetékeket és megtudhattuk milyen szerepük van mindezeknek az áramellátásban. Láthattuk és tapasztalhattuk, milyen felelősségteljes munkát végeznek az ott dolgozók. A tanulók egyéni kérdéseikre kapott válaszokkal elégíthették ki tudásvágyukat.

Köszönjük a Sinergy Kft.-nek , hogy ezt a lehetőséget biztosította a számunkra!