Diákközgyűlés

2015.szeptember 17. csütörtök, Kazincbarcika

A Don Bosco Iskola diák-önkormányzati ülésének megnyitójára 2015.09.17-én került sor. A Diáktanács ülését Molnár-Gál Béla igazgató nyitotta meg. Ismertette a diákok jogait és kötelességeit, felvetette a különböző diákokat érintő problémákat és megoldási lehetőségeket.

A Diákönkormányzat fontos feladata többek között az, hogy különböző szabadidős programokat szervezzenek, illetve részt vegyenek az egyes fegyelmi tárgyalások lebonyolításába.

Bemutatásra kerültek a DÖK képviselői is:

-          Lőrincz Szilvia,

-          György Renáta,

-          Rácz Partik,

-          valamint Fodorné Boza Éva, a DÖK segítő tanára.

Az alábbi programok kerülnek majd megvalósításra az iskolában a DÖK szervezésében:

-          Októberben: Gólyaavató: ismerkedés az új diákokkal játékos vetélkedő formájában,

-          December: Mikulás nap,

-          Március: Ki mit tud – tehetségkutató verseny.

Az Igazgató Úr felhívta a diákok figyelmét a jelenlegi problémákra, amelyek megoldására a jövőben nagy hangsúlyt kell fektetni, majd megismerhettek pár olyan új lehetőséget is, amiről eddig még nem tudtak. Egyik ilyen a HIFI - hittanos ifjúsági – csoport, amely lehetőséget nyújt közösségi programokban való részvételre, hitéleti összejövetelekre és közös gondolkodásra.

A gyűlés jó hangulatban zajlott, melynek elejét és végét közös ima és éneklés színesítette.