Látogatás a Zöld Völgybe

2015.szeptember 16. szerda, Sajókaza

Iskolánk tíz diákja meghívást kapott Sajókazára a Zöld Völgybe, ahol két másik kazincbarcikai iskola tanulóival, egy zenével, és tánccal fűszerezett vidám délutánt töltöttünk el. A program célja a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése volt a fiatal generáció körében. Játékos feladatokon, vetélkedőn keresztül ismerkedhettünk a szelektíven gyűjthető hulladékok újrafelhasználási területeivel. A telep igazgatója egy rövid előadás keretében bemutatta a hulladékgazdálkodás problémáit és lehetőségeit a térségben. Terepbejáráson is voltunk, ahol közelről nézhettük meg a Zöld Völgy működését.

Azon túl, hogy jól szórakoztunk, sok ismerettel is gazdagodtunk. Egy élménydús délután emlékével, ajándékokkal, és fejünkben a témával kapcsolatos szemléletváltás gondolatával távozhattunk.