Múzeumpedagógia – Jelmezes tárlatvezetés a diósgyőri várban TÁMOP 3.3.8.

2015.június 11. csütörtök, Miskolc

Lajos király kedvenc palotájába indultunk az utolsó előtti verőfényes tanítási napon. A vár bejáratához érkezve egy reneszánsz kori ruhába öltözött udvarhölgy fogadott bennünket, aki által betekintést nyertünk a vár mindennapi életébe, többek között megtekintettük Közép-Európa legnagyobb lovagtermét, a kétszintes várkápolnát, az uralkodók, majd a királynék reneszánsz palotaszárnyát. A tárlatvezetést követően fellépcsőztünk az egyik toronyba, ahol gyönyörű panoráma fogadott bennünket. A Felső vár rondellájában végignéztük a palota épülését, romlását, évszázadokon átnyúló történetét. A földszinten található termek különféle tematika alapján voltak berendezve, úgy, mint: fémműves műhely, fűszerek világa, alkímia, stb. A boltívek alatt egy éremverdébe vezetett utunk, ahol némi összeg ellenében a diákok is kipróbálhatták az éremverés mesterségét.

A kétfogásos ebédet a várhoz közeli Várkert és Panzióban költöttük el, majd jóllakottan és némi tudásanyaggal, élményekkel gazdagodva indultunk haza.