Nyílt nap a Miskolci Rendészeti Szakközépiskolában TÁMOP 3.3.10

2015.január 15. csütörtök, Miskolc

Közel harminc szakközépiskolás tanulóval látogattunk el Miskolcra, a Rendészeti Szakközépiskolába. Az egyenruhás fiatalemberek és hölgyek láttán diákjaink a megilletődésen kívül nagyfokú érdeklődést is mutattak; volt, aki már a felvételi követelményekről, a különféle vizsgákról vagy éppen a rendőrtanoncok napi rutinja felől tudakozódott. Megtekinthettük a különböző szaktantermeket, mint például a bűnügyi és a szituációs szakkabineteket, a lőteret és a fegyverbemutatót valamint a sportcsarnokot. Tanulóink rendkívül élvezték a különféle fegyverekkel történő „pózolásokat”; felpróbálhattak védőruházatokat vagy akár egy gázmaszkot is. A rendezvény egész ideje alatt lőfegyver, önvédelmi- és kényszerítőeszköz, valamint oktatási eszköz bemutatót tartottak az oktatók, ezen kívül az iskola kollégiumaival is megismerkedhettünk.

A nap zárásaként a Minorita étteremben költöttük el ízletes és tartalmas ebédünket.