Múzeumpedagógia TÁMOP 3.3.8.

2015.január 22. csütörtök, Miskolc

A 3.3.8-as pályázat keretében ebben a tanévben is eljutottunk a miskolci Herman Ottó Múzeumba, ahol a Pannon-tenger Múzeum kiállításán (Őserdei ösvényeken – A bükkábrányi mocsárciprus erdő és kora, Kárpátok ásványai) kívül megcsodálhattuk az új, időszaki vándorkiállítást, amely rovarvilágunk sokféleségébe illetve több millió éves múltjába engedett betekintést (Végtelen-sokféleség - A rovarok birodalma). A tanulóknak rendkívül tetszettek a különféle interaktív programok (rajzolás, kirakó, társasjáték, memóriakártya, különféle kvízek, stb.), melyek tovább segítették az ismeretanyag bővítését, elmélyítését.

Kirándulásunk a Minorita étteremben zárult, ahol jó étvággyal fogyasztottuk el ebédünket.