200 éves Don Bosco

2015.január 28. szerda, Kazincbarcika

200 éves Don Bosco

Január utolsó hete iskolánk névadója Don Bosco égi születésnapjának bicentenáriumi jegyében telt.

A programsorozat keretében megrendezésre került a Don Bosco életét felölelő hittan vetélkedő.

Az Egressy Béni Művelődési Központban az iskola összes tanulójával megtekintettük a Don Bosco az ifjúság atyja és mestere című filmet.

Január 28-án a Szent Család templomban misével kezdődött az ünneplés, majd változatos produkciókból álló műsorral folytatódott a művelődési házban. Hagyományosan itt kerültek kiosztásra a közösségi életben aktívan szerepet vállaló, és tanulmányi eredményükben kimagasló diákok számára az elismerések, jutalmak.

Az ünneplésünkhöz csatlakoztak a Kazincbarcika város meghívottjai, a szalézi rend elöljárói, és a nyergesújfalui Szalézi-Irinyi Középiskola delegált tanulói is.