Pályaorientációs előadás-sorozat TÁMOP -3.3.9.D

2014.december 15. hétfő, Kazincbarcika

Pályaorientációs előadás-sorozat

TÁMOP -3.3.9.D-12-2012-0006

A pályázatban együttműködő partnerünk a kazincbarcikai Munkaügyi Központ, és a Roma Hang Alapítvány. Az ott dolgozó szakemberek, segítő tanácsadók a mentorált diákok számára több foglalkozásból álló előadás-sorozatot, foglalkozást tartottak és tartanak folyamatosan, amely révén lehetővé teszik diákjaink számára az életpálya-szemlélet elsajátítását, a perspektíva megtervezése iránti igény felkeltését, valamint az önismereten és a pályaismereten alapuló pályaválasztási döntés előkészítésének tudatosságát.

Kihangsúlyozták, hogy az egyéni célok és képességek mellett a szorgalom, a kitartás és a kommunikáció meghatározó. A feladatok, játékok során különös hangsúlyt fektettek mindezek előtérbe helyezésére, fejlesztési lehetőségeire. Tudatosították, hogy a pályaválasztás a mai helyzetben  nem biztos, hogy egyszeri döntés, rákényszerülhetünk a változtatásra, új szakma elsajátítására, ezért fontos, hogy legyünk nyitottak, tájékozottak, ismerjük a lehetőségeinket.