KATTÁRS

2014.szeptember 13. szombat, Miskolc

Miskolcon, szeptember 13-án a Katolikus Társadalmi Napok címmel megrendezett  programsorozatnak részese lehetett a Don Bosco Általános Iskola, Szakiskola ,Középiskola és Kollégium valamint a gyakorlati képzést biztosító  Szalézi Művek Kft. A szervezők célja - a vidám, tartalmas együttlét mellett - az volt, hogy felhívják a figyelmet az aktuális társadalmi problémákra. Ennek jegyében készült el az iskola pavilonja, ahol megmutathattuk, hogyan szolgálja intézményünk színvonalas oktatással, cigány pasztorációval elsősorban a hátrányos helyzetű gyerekek társadalmi beilleszkedését, munkaerő-piaci esélyeik javítását.  A zuhogó esővel dacolva gitárjátékkal és énekkel igyekeztek diákjaink felkelteni a látogatók érdeklődését, akik megtekinthették a szakmákat bemutató kiállítást, kipróbálhatták a hegesztő szimulátort, képet kaphattak a személyes beszélgetések mellett nyomtatványainkból az elméleti és gyakorlati oktatás által nyújtott lehetőségekről.

A késő délutáni órákban iskolánk diakónus igazgatóhelyettese, Molnár-Gál Béla kerekasztal-beszélgetésben osztotta meg gondolatait, tapasztalatait, hogy hogyan nyújthatunk segítő kezet a cigányság számára.