Meglátogattuk testvériskolánkat Nyergesújfalun

2014.június 4. szerda, Nyergesújfalu

Néhány dolog miatt kissé késve indultunk viszont annál nagyobb lelkesedéssel a találkozóra. A kisbuszban úgy mindenki rendben volt, egyedül Lukács Peti „húzta a lóbőrt”, ki tudja milyen fáradalmakat pihenve ki. Az első benzinkutas megállónál „életre kelt és attól kezdve, jaj, volt rekeszizmainknak, mert bemutatkozott humorista oldaláról; amelyet még nem igazán ismertünk. Oldott jókedvűvé változtatta a hangulatot kicsit még féltem is nehogy a túlzott jókedv kárunkra váljon, hála Istennek nem így történt. Érkezésünket már nagyon várták és végtelenül kedvesen fogadtak minket testvériskolánkban. Egy gyors ebéd után a gyerekek már is a „színpadon” találták magukat. Következett a bemutatkozás, amelyet Kővári László Igazgató Úr vezetett be képekkel, diákkal, rövid videóval iskolánkról. A műsorunkat két végzős diákunk; Lukács Peti és Tonci kezdte, először Peti saját szerzeménye hangzott el majd ketten a Don Bosco reppet adták elő. Ezután Hamza Andrea tanulónk a 10/A-ból gyönyörű verset szavalt a szeretetről. Kuru Tünde a 10/D-ből nagyon szép rajzot készített a testvériskolák összetartozásáról, amelyet ajándékba adott Lux Ambrus Igazgató Úrnak az esemény kapcsán. Végül Rácz Márk, Váradi Alex és Gregóczki Attila szintén a 10/A osztály tanulói előadták a nagysikerű Don Bosco dalt. Műsorunk sikert aratott és ez jó érzéssel töltötte el a csapatot, elbúcsúztunk hát nyergesújfalui barátainktól és továbbindultunk Péliföld Szentkeresztre; ahol megnéztük a felújítás alatt álló templomot, a lourdesi barlangot. Némi üdítőt és jégrémet elfogyasztva, elbúcsúztunk az örök jókedvű Géza testvértől hazafelé vettük az irányt; de Igazgató Úr úgy gondolta, hogy a fellépés és az utazás sokat kivett a csapatból ezért energiapótlóként finom pizzával vendégelt meg bennünket, nehogy hazafelé kevés legyen az erőnk. Így aztán a kis művészgárda hazáig nyomta a Caramel meg csokoládé nótákat, nem kis „örömömre”. Fáradtan, de nagy jókedvvel érkeztünk meg Barcikára és tértünk meg otthonunkba.