Testvériskolai kirándulás Szilvásváradon

2014.április 25. péntek, Szilvásvárad

A Bükki Nemzeti Parkban kirándulni mindig nagy élményt jelent. Ez az érzés hatványozódik, ha ezt az iskola és osztálytársakkal teszi a tanuló. Bár az idő nem volt a legkedvezőbb, - többször csepergett az idő – de ez nem vette el a jókedvünket.

Szilvásváradra érkezve elsőként a Panoptikumba sétáltunk el. Visszamentünk a történelemben egészen a honfoglalás előtti időkbe. Vezérek, királyok, pasák, királynék, hercegnők elevenedtek meg előttünk korhű ruhákban. Megismertük életüket, hazánk történelmében betöltött szerepüket. Időutazásunkat a szép Sziszi megcsodálásával zártuk. Megismerték a fiatalok a Lipicai ménes történetét, jelentőségét. Ezután sétára indultunk, mely alatt a Szalajka patak kísért, és csobogásával hívta fel figyelmünket tiszta vizére. Dámvadakat csalogattunk a kerítéshez, és friss fűvel etettük őket. A Szabadtéri Múzeum tárgyait csak madártávlatból láthattuk, mert a csúszós, vizes talajon nem merészkedtünk az erdei ösvényre. Sokáig elidőztünk a Fátyol vízesésnél, ahol kis vetélkedőt is tartottunk. Ebédre a Völgy vendéglő várt bennünket finom frissen sülttel. A kulturált környezet, a személyzet udvarias, segítőkész magatartása, az egymásnak is megfelelni akarás is hozzájárultak ahhoz, hogy példaértékű fegyelem és kulturált étkezés tanúi lehettünk. Ebéd után egy kis szabadprogrammal zártuk a kirándulást, majd indultunk haza.