Interaktív előadások TÁMOP 3.3.9.

2014.május 23. péntek, Kazincbarcika

TÁMOP 3.3.9.D-12 pályázat lehetőséget teremtett, hogy együttműködő partnereink a diákokkal különböző témákban párbeszédet alakítsanak ki.

A Munkaügyi Központ kolléganője, Dudásné Szajkó Gabriella a munkaerő-piaci helyzetről, a munkavállaláshoz szükséges kompetenciákról beszélt. Hangsúlyozta a sokoldalúság, megújulási képesség fontosságát. Hasznos tanácsokkal látta el a végzős tanulókat a sikeres álláskereséssel kapcsolatban.

Molnár Gábor Pál a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Kazincbarcikai Tagintézményének vezetője, tanulásmódszertannal kapcsolatos tréninget tartott, ahol a tanulók választ kaphattak fontos kérdésekre, hogy elkerüljék a kudarcélményeket:

·  hogyan emlékezz sokáig a tanultakra?

·  hogyan győzd le az idegességet, lámpalázat, halogatást?

·  hogyan tudsz reggelente önbizalommal telten iskolába indulni?

·  hogyan tudod fáradtság esetén is pozitív, aktív, energikus állapotba hozni magad?

Nagy Elemér a Kazincbarcikai Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke az integráció, az együttélés nehézségeiről beszélt. Kiemelte a társadalmi normáknak való megfelelést, a tanulás fontosságát. Felhívta a diákok figyelmét, hogy keresni kell, élni kell a lehetőségekkel.