HÍREK, ESEMÉNYEK
Szentmise- 2. gyertyagyújtás - 2017.december 12. kedd, Kazincbarcika
Iskolánk december 12-én szentmisén vett részt a Szent Család Templomban, ahol több dolgot is ünnepeltünk. A szakgimnáziumban tanuló pár diák műsora után meggyújtottuk az adventi koszorú második gyertyáját, megemlékeztünk a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának ünnepéről, valamint Don Bosco Oratóriumának születésnapjáról is.
Lelki nap a Jezsuita Gimnáziumban - 2017.december 9. szombat, Miskolc
December 9-én Iskolánk tanulóiból egy kis csapat lelki napra ment a Jezsuita Gimnáziumba. A hideg, havas esős idő ellenére egy szép napot tölthettek együtt az ajándékozás témáját körüljárva.
Szalagavató - 2017.december 8. péntek, Kazincbarcika
A diákok segítségével felidézett Harsányi József vers nyitotta meg az idei szalagavató ünnepséget december 8-án a Don Bosco Sportcsarnokban, melyet jelenlétével megtisztelt Vitális Gábor, SDB plébános, a tartományfőnök vikáriusa is.
Szimbiózis konferencia - 2017.december 6. szerda, Kazincbarcika
Iskolánk 2016. májusában csatlakozott a Szimbiózis Alapítvány által meghirdetett Karrier-M projecthez mely a különleges bánásmódot igénylő tanulók munkaerő-piaci felkészítését tűzte ki céljául. Ennek keretében részt vettünk pályaorientációs képzéseken, érzékenyítő előadásokon, munkapróbákon, s nem utolsósorban öt napig táboroztak diákjaink az alapítvány Baráthegyi-Majorságában.
Fellépés a Kincsem Napköziben - 2017.december 5. kedd, Kazincbarcika
A Kincsem Napközi vendégei lehettek iskolánk diákjai 2017. december 5- én délelőtt. A két intézmény kapcsolata nagy múltra tekint vissza, hiszen a téli ünnepek közeledtével már évek óta látogatunk el a fogyatékkal élők napköziotthonába.
Paks II.Interaktív kamion - 2017.december 5. kedd, Kazincbarcika
A szakgimnázium diákjaival megtekintettük a Paks II. interaktív tájékoztató kamiont, amely a napokban Kazincbarcikára látogatott. Az interaktív tájékoztató kamion feladata mobil látogatóközpontként megismertetni Magyarország lakosságával az atomenergiát, annak fontosságát, biztonságos és környezetkímélő felhasználását, a hazai energiatermelésben betöltött kiemelt szerepét.
Szentmise-első gyertyagyújtás - 2017.december 4. hétfő, Kazincbarcika
December 4-én iskolánk diákjai is meggyújtották az első gyertyát az adventi koszorún, szentmise keretében, melynek a Szent Család templom adott helyet. A végzős évfolyam tanulói rövid ünnepi műsorral készültek, melyben felelevenítették a négy adventi gyertya üzenetét.
Közoktatás Napi Gála Kazincbarcikán - 2017.november 28. kedd, Kazincbarcika
2017. november 28-án a Magyar Közoktatás Napja alkalmából, az Egressy Béni Művelődési Központban tartott ünnepi gálaműsor keretében, iskolánkból elismerésben részesült Remeczki Réka tanárnő és Ferenczi Réka 12.a osztályos tanuló. Szeretettel gratulálunk és további jó munkát kívánunk Nekik!
Szeptemberben elhatároztuk az osztállyal, hogy Szent András havában (november) meglátogatjuk a görög katolikus templomot és a gyönyörűen felújított kastélyt Edelényben. Tervünket siker koronázta kirándulásunk kiválóan sikerült, magam lepődtem meg legjobban, hogy a fiúk milyen jól viselkedtek a helyszíneken.
2017.11.24-én Don Bosco Iskolánk hitéleti csoportjával közösségi napra indultunk Miskolc-Diósgyőr-Vasgyár Plébániára, hogy a lelki nap során jobban megismerjük egymást. A reggeli 8.00 órai gyülekezőre a csoport tagjai megérkeztek az iskola parkolójába, majd némi késéssel elindult az autóbuszunk Miskolcra.