HÍREK, ESEMÉNYEK
Nyílt nap - 2017.október 27. péntek, Kazincbarcika
Don Bosco Általános Iskola, Szakközépiskola, Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium nyílt napot tart 2017. október 27-én. Sok szeretettel várjuk az iskolánk iránt érdeklődő 8. osztályokat, osztályfőnökkel együtt.
Labdarúgó házi bajnokság - 2017.október 16. hétfő, Kazincbarcika
Házon belül megrendezett labdarúgó bajnokságon 9 csapat nevezett. Mindenki mindenkivel lejátszotta a mérkőzéseket. Szoros és színvonalas versenyek zajlottak le. Az 1. helyezést elért csapat minden más résztvevőt túlszárnyalt, ők a 2/10/c osztály tanulói, akik osztályfőnöke Kiss Dezső.
Bemutató óra - 2017.október 12. csütörtök, Kazincbarcika
Az őszi pedagógiai napok alkalmából 2017.10.12-én a Don Bosco Iskolában Császár Judit tanárnő bemutató órát tartott a 2/10/k osztály tanulóival. A bemutató óra vendégei voltak a Szerencsi Szakképző Iskola tanárai, az Irinyi János Református Iskola egyik tanárnője, iskolánkat az órán Kavalyeczné Juhász Krisztina Igazgató helyettes asszony és Sólyomváriné Kovács Katalin az osztály osztályfőnöke képviselte.
Honvédelmi verseny - 2017.október 11. szerda, Miskolc
Iskolánk tanulói Miskolcon részt vettek a Borsod Volán pályáján megrendezésre került katonai honvédelmi versenyen. Borsod megyéből 10 iskola csapata indult. A mi iskolánk tanulói a 4. helyezést hozták el!
Kirándulás az állatok világnapján - 2017.október 10. kedd, Kazincbarcika
Állatok Világnapja Állatok Világnapja alkalmából gyalogtúrát szerveztünk, amin 3 osztály (9.a, 1/9/l, és a 2/10/k ) vett részt osztályfőnöki kísérettel. A séta során útba ejtettük egy lovastanyát, ami nagy izgalmat keltett a diákokban.
Szentmise – Magyarok Nagyasszonya tiszteletére - 2017.október 6. péntek, Kazincbarcika
A kazincbarcikai Szent Család templomban a Don Bosco Iskola tanulói és dolgozói szent- misén vettek részt Szűz Mária, a Magyarok Nagyasszonya ünnepe alkalmából.
HIFI kirándulás a Bél-kőre - 2017.október 5. csütörtök, Bélapátfalva
Iskolánk hitéleti ifjúsági csoportjával kirándulásra és kincsvadászatra indultunk Bélapátfalvára. Lelkes csapatunkkal elindultunk, hogy felfedezzük a Bél-kőre vezető tanösvény rejtette kincseket, különlegességeket. Andrásfalvy János, szalézi atya vezetésével csapatversenyt rendeztünk a tanösvényen.
Kőműves szakmai nap Herbolyán - 2017.október 5. csütörtök, Kazincbarcika
A kőműves hallgatók számára rendhagyó szakmai bemutató került megrendezésre. Az LB Knauf építőanyag gyártó cég jóvoltából a tanulók megismerkedhettek a kereskedelemben járatos, és újabb fejlesztésű habarcsokkal, kenhető szigetelésekkel.
Rejtélyes „útvesztő” - 2017.október 4. szerda, Kazincbarcika
2017.10.04-én részt vettünk a kazincbarcikai Egressy Béni Városi Könyvtár által szervezett rejtélyes "útvesztő" című programján. A 10a osztály képviseletében öt tanulóval látogattunk el. Megtanulták használni a könyvtár elektronikus katalógusát.
Irodalomóra a Mezeiben - 2017.október 3. kedd, Kazincbarcika
A Mezey István Művészeti Központban tett látogatást iskolánk csaknem harminc fős diákcsoportja, hogy megtekintsék Patka Heléna színésznő előadásában a Szendrey Júliáról szóló monodrámát. A rendhagyó irodalomórának is tekinthető előadást több városi iskola diákja is megtisztelte jelenlétével, így új nézőpontból ismerhették meg Petőfi Sándor feleségét.