„A KIP-módszer és a táblajátékok bevezetése” – Továbbképzés – TÁMOP 3.3.10.

2014.február 5. szerda

Salgótarján, Hotel Medves

Tizenegy tanár indult útnak Salgótarjánba, ahol a vadregényes Medves-fennsíkon található Hotel Medves Hangulatszálló nyújtott lehetőséget arra, hogy minél több és változatosabb munkamódszereket ismerjenek meg a KIP-módszert és a táblajátékokat illetően. A három nap alatt a pedagógusok olyan csoportmunka-szervezési technikákat tanulhattak meg, melyeket az országban még csupán néhány tanintézmény ismer. Ezen módszerek elsajátítása – a kooperatív technikák számos előnye mellett – segítséget nyújt a hátrányos és a halmozottan hátrányos diákok beilleszkedésében, felzárkóztatásában is. A táblajátékok pedig amellett, hogy a logikus gondolkodásukat fejlesztik, egyfajta levezetőként, kikapcsolódásként is szolgálhatnak majd a gyerekeknek.