Nyári Oratóriumi Tábor a Don Bosco Iskolában

2018.július 9. hétfő

Kazincbarcika

Idén 2018. 07.9-13. között zajlott a Nyári Oratóriumi Tábor a Don Bosco Iskolában.

A mintegy 100 résztvevő nagy többsége halmozottan hátrányos helyzetű gyerek volt: Kazincbarcikáról, Mucsonyból, Sajókazáról, Kurityánból jöttek. Kukuczka Robert atya, és a többi szervező szalézi, munkatársak, segítők, az iskola alkalmazottai egyaránt lelkesen szolgálták a táborozó gyerekeket. Sok értékes, jól előkészített programon vett részt a tábor gyerekserege. Hálásak lehetünk a Gondviselő Istennek, hogy a strandnapon ideális, verőfényes napsütés volt, a kézműves programok (gyöngyözés, fafaragás, sütikészítés, színjátszás, bőrözés…) mellett még sok érdekes sportos program is volt, mint íjászat, bűvészet. A nagyon jelentős önkéntes munka mellett köszönjük a Kazincbarcikai Sütőipari Kft-nek és egyéni adományozóknak, aki adományokkal segítette a tábor sikerét.

A záró szentmise után a gálaműsor véget nem érő „Ki mit tud”-jában táncra perdült a fél tábor, a balajti Szeba pedig harsányan sívító füttyentéseivel ezennel szabadon emelhette az ünnepi jó hangulatot. „Már holnap újra jönnék” rikkantották sokan, és többen még meg is köszönték. Köszönet illeti tehát még minden munkatársunkat, akik szabad idejüket áldozták a gyermekek tartalmas nyaralása végett. A tábornak tulajdonképpen nincs vége, hiszen egész nyáron minden szerdán jöhetnek az oratórium barátai, más táborok is következnek, hiszen Don Bosco nem megy szabadságra.

A. János atya

Képek: https://photos.app.goo.gl/xujryVgBuHQr2UxY6