Kitüntetés az Egri Bazilikában

2018.június 12. kedd

Eger

2018.06.12-én nagyon jól éreztük magunkat az öcsémmel, Éva nénivel, Józsival és János atyával az Egri Bazilika év végi hálaadó ünnepélyén. Meghívást kaptunk HIFI tagokként egy remek kis programra, ahol tanévzáró kitüntetés osztás is volt. Dr. Ternyák Csaba, egri érsek atya adta át a diákoknak az okleveleket. Don Bosco Iskolánkból Trencsényi Ferenc, végzős épület-szerkezetlakatos kapta a kitüntetést, de mivel ő éppen aznap vizsgázott, ezért helyette Harsányi József, 10-es pék tanuló vette át a díjat. De ne rohanjunk előre, mert előtte sokminden történt. Betekintést nyertünk egy olyan helyre, ahol még korábban soha nem jártunk. Nagy figyelemmel hallgattam, illetve hallgattuk János atya szavait a hely történetéről és történelméről. Hallhattuk többek között azt is, hogy mikor és ki építtette a bazilikát, és hogy melyik korszakban. Szent István király több, mint ezer éve építtette az első templomot, és a mait klasszicista stílus jellemzi. Számomra elképesztő, hogy mai napig milyen jó állapotban van, és szinte hihetetlen, amit ott láttam: gyönyörű és precíz falra festett képek, illetve faragott szobrok díszítették a bazilika falait. Rengeteg kérdés fordult meg a fejemben, amikre meg is kaptam a választ a szép szentmisében és utána. Az ebéd után fagyit is kaptunk, ami nagyon finom volt. Nagyon jó volt a hangulat már reggel is, és ez megmaradt egész napra. Ez a mai nap felejthetetlen emlék marad a számomra, és szerintem ezzel mindenki így van, aki ott volt ma. Jövőre is szeretnék részt venni ezen a csodálatos eseményen, de már kitüntetett diákként az Egri Érsek oldalán.

Kreidl Viktória, 1/9/e, szociális gondozó tanuló

Képek: https://photos.app.goo.gl/9wVutPKNEQAwsQWK9