Lakatos Menyhért Szavalóverseny

2018.május 11. péntek

Miskolc

Idén ötödik alkalommal került megrendezésre a Lakatos Menyhért Szavalóverseny, melyen a hátrányos helyzetű, vagy cigány fiatalok adják elő leghíresebb roma költőink verseit. A megmérettetésen két vers előadásán keresztül kellett megmutatni a tanulóknak előadóképességüket és tehetségüket. A kötelező vers: Lakatos Menyhért: Ki a szegény? című műve volt, mely nagyon mély filozófiai gondolatokat tartalmaz. Iskolánkból egyre több tanuló jelentkezik a megmérettetésre és színvonalas előadásokkal készülünk. Idén: Kreidl Viktória(1/9/e), Budai Barbara(1/9/e), Vető Nikoletta(2/10/e), Czóner Fruzsina (9A), Váradi Emese (9A), és Trencsényi Sándor (1/9/l) indultak. A zsűri megdicsérte az előadásainkat, de helyezést sajnos nem értünk el. Több szereplő, akik helyezést kaptak, már harmadik, negyedik alkalommal indult el a versenyen. Jövőre mi is több tapasztalattal indulunk és ugyanilyen jó kedvvel!

(Sz.Sz.)

Képek: https://photos.app.goo.gl/0qksRKIb98T7IDc23