Országos cigány mesemondó és versmondó verseny

2018.március 2. péntek

Hajdúböszörmény

Idén a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán működő Lippai Balázs Roma Szakkollégium hirdette meg az „országos cigány mesemondó és versmondó versenyt”, melyen iskolánkat 11A osztályból Rontó Katalin Mária és Dányi Natália, a 9A-ból Novák Vanda, a 10A-ból pedig Lakatos Mirtill Ildikó képviselte. A versenyzők az ország minden részéből jöttek, köztük pedig színészek és főiskolások is voltak. A színvonalas műsorok egyben egy nagyon nehéz mezőnyt is jelentettek a lányoknak. Ennek ellenére megálltuk a helyünket és nagyon szépen szerepeltünk a versenyen. A zsűrit pedig olyan nevek képviselték, mint dr. Benedek Katalin, az MTA Néprajzi Intézetének ny. tudományos főmunkatársa, mesekutató, Láposi Terka, a Vojtina Bábszínház művészeti vezetője, dr. Agócs Gergely, népzenész, népzenekutató, a DE-GYFK oktatója. A verseny igazán rangos volt, de egyben nagy megmérettetést is jelentett számunkra. Összességében kellemes élményekkel és tapasztalatokkal tértünk haza.

Sz.SZ.