Don-Bosco - Események

Don Bosco égi születésnapja

2018.január 26. péntek

Kazincbarcika

2018.01.26-án ünnepeltük Don Bosco égi születésnapját. A diákok Don Bosco teszteket töltöttek ki, majd misével folytatódott a nap és a Sportközpontban zárult, ahol az ünnepséget tartottuk.

„Tegyünk jót mindenkivel, rosszat senkivel” ezzel az üzenettel kezdődött iskolánkban Don Bosco égi születésnapjának alkalmából rendezett ünnepségünk.

Ebben az évben két műsorszámot tekinthettek meg az iskola diákjai, pedagógusai és a vendégek.

A kollégum diákjai előadásukban azt jelenítették meg, amikor Bosco Szent János életét többször fenyegette veszély, meg akarták ölni, de a legnehezebb pillanatokban mindig segítségére sietett egy kutya.

Ünnepségünk további részében látható műsorszám alapötletét Jókai Mór Melyiket a kilenc közül címet viselő novellája adta. Képzeletben, diákjaink Don Bosco születésnapjára készülve, a múltba repítettek bennünket.

Kis Katalin

Képek: https://photos.app.goo.gl/2J6KHEk040TT4Vie2