Ballagás

2017.május 4. csütörtök

Kazincbarcika

„A szárny megnőtt, üresen áll a fészek

csak álom volt a régi jó világ

És mint a fecske alkonyati szélnek

Ma szárnyat bontott egy seregnyi diák.”

Wass Albert versének egy részlete áll iskolánk egyik végzős osztályának tablóján, és  ez az idézet lehetne mottója  a 2017. május 4-én délután rendezett ballagási ünnepségünknek is, hiszen a költő magasztos gondolatai adták meg a rendezvényünk alaphangját. Jelenlétükkel megtisztelték ünnepségünket: P.  Vitális Gábor SDB , Klimon István, alpolgármester úr, István Zsolt, a Szociális Szolgáltató Központ vezetője, Lengyel Attila, a Szalézi Intézmény Fenntartó képviseletében, P. Márkus Zoltán SDB, Seres Ottó , a Szalézi Kft igazgatója, Hír Józsefné, a Kazincbarcikai Sütőipari Kft ügyvezetője, Farkas István, a Kisebbségi Önkormányzat vezetője. A diákok és elérzékenyült szüleik meghatódottsággal szívükben hallgathatták meg az útravalóul szánt Reményik Sándor verset Szitai Martina előadásában. Dalokkal, versekkel és a szép emlékek, élmények felidézésével köszöntek el a ballagóktól iskolánk diákjai.

Molnár- Gál Béla igazgató úr ünnepi beszéde után került sor a jutalmak, díjak átadására. Balogh Máté polgármesteri kitüntetésben részesült, melyet Klimon István alpolgármester úrtól vehetett át elismerő szavak kíséretében.

R.E.

Képek: https://goo.gl/photos/6SVZQPRsZ1XrH52G8