Biblia felolvasóverseny

2016.október 26. szerda

Kazincbarcika

Szent Ágostonhoz köthető a Biblia felolvasó verseny mottója, amely a kazincbarcikai Irinyi János Református Szakgimnázium, Szakközépiskola és Diákotthonban került megrendezésre 2016. október 26-án.

A verseny szó talán nem a legmegfelelőbb kifejezés, hiszen a rendezvénynek az volt a célja, hogy a diákok ismerkedjenek a Bibliával, a Könyvek könyvével és örömmel olvassák azt.  Helyes erkölcsi értékeket és alapelveket, eligazítást és erőt merítsenek belőle, ugyanis a Szentírásban számos olyan csodálatos történet van, amely Isten szeretetéről és irgalmáról szól. Különösen fontos, hogy megismerjék az evangéliumokat, Jézus életét és tanítását és rendszeresen olvassák azt.

Iskolánkat Szitai Martina, Schmidt Evelin, Bancsók Zsanett, Váradi Fanni és Lázók József képviselte. Az eredményhirdetésen kb. 10-15 tanulót jutalmaztak, amelyben a mi iskolánk 4 tanulója is benne volt. Lázók József 2. helyezést ért el.

Az eredmény önmagáért beszél, iskolánk tanulói nagyon szép teljesítményt nyújtottak  és büszkék lehetünk Rájuk.

Kalina Istvánné

hittanár