Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetségének a Don-i Megemlékezése

2016.január 19. kedd

Kazincbarcika

Iskolánk pedagógusai is meghívást kaptak a Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetségének a Don-i Megemlékezés alkalmából rendezett összejövetelére. A rendezvényt a Mezey István Művészeti Központban tartották.

Színvonalas műsorral készültek az Ózdi Szakképzési Centrum Deák Ferenc Szakképző Iskolája és Művészeti Szakközépiskolájának diákjai, akik a don-i csata történetét versekkel és dalokkal elevenítették fel. A résztvevő vezetőségi tagok közösen gyújtották meg a megemlékezés lángját, majd átadásra kerültek az új tagok részére a tagkönyvek. Ezek után a kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárai és tanulói mutatták be hangszeres előadásukat, amely nagy sikert aratott a résztvevők körében. Ismert katonadalok csendültek fel, még színvonalasabbá téve a megemlékezést.