Szentmise és karácsonyi ünnepség

2015.december 18. péntek

Kazincbarcika

December 18-án ebben az évben utolsó alkalommal gyűltünk össze a karácsonyi ünnepkör és a téli szünet előtt.

A szentmise fő témája a várakozás, az ünnepre való felkészülés. A karácsony a legnagyobb keresztény ünnep a húsvét után, amellyel Jézus Krisztus születésére emlékezünk. Assisi Szent Ferenc az ünnepek ünnepének tartotta.

Ez a keresztény ünnep Jézus Krisztus földi születésének emléknapja: az öröm, a békesség, a család és az otthon ünnepe.

A modern és népszerű ünneppel együtt jár az ajándékozás. Az iskola diákjai egy nagyon szép színdarabbal készültek tanáraik és diáktársaik számára, mintegy ajándékként és „útravalóként” az ünnepre. A színdarab címe: „Melyiket a kilenc közül?” Ez egy szegény cipészmesterről és a gyerekeiről szólt, akik nagy szegénységben, de nagy boldogságban éltek, mert mindenük az ének és a dal volt, és az egymás iránt érzett szeretet, ami megfizethetetlen.

Ezt az üzenetet vitte haza minden gyerek és felnőtt aznap a templom kapuit elhagyva.