Látogatás a Nagybarcai Csecsemő Otthonban

2015.december 2. szerda

Nagybarca

Mikulás nap alkalmából diákjaink ellátogattak a Nagybarcai Csecsemő Otthonba, ami számukra egy szakmai program is volt, hiszen kisgyermek gondozónak tanulnak. Későbbi tanulmányaik során több ilyen szociális feladatot ellátó intézményt is meg kell majd ismerniük és ez egy jó lehetőség volt arra, hogy egy kis örömöt okozzanak a kicsiknek.

Már egy hónappal ezelőtt elkezdtük gyűjteni a megunt játékokat és plüssállatokat, amelyeket a kisgyerekeknek szántunk. A diákok rövid zenés műsorral is készültek.

Az Otthonban megnéztük a foglalkoztató szobákat, az ott élő kicsiket, és elmentünk az Anya Otthonba is, ahol az anyukák és csecsemőik együtt élnek.

A diákjainknak nagyon tetszett az intézmény és a kedves, közvetlen fogadtatás. Ha végeznek a Don Bosco Iskolában és megszerzik a szakmát, akkor lehet, hogy éppen egy ilyen otthonban találnak majd maguknak munkát. Pozitív élményekkel zártuk a napot, szívünkbe zárva a kicsik szeretetét.